شما اینجا هستید: خانه / حوزه و علوم اسلامی / ولایت فقیه / امام خامنه ای / امام خامنه ای : مردم لرستان سربازان واقعی انقلاب اسلامی ایران هستند + دانلود کلیپ ویدیویی سرود لری درباره امام خامنه ای

امام خامنه ای : مردم لرستان سربازان واقعی انقلاب اسلامی ایران هستند + دانلود کلیپ ویدیویی سرود لری درباره امام خامنه ای

شبکه افلاک چندی پیش شعر لری زیبایی را درباره امام خامنه ای پخش کرد که در ادامه تقدیم می شود. همچنین بازخوانی مصاحبه رادیو تلویزیونی رهبر انقلاب در پایان سفر به استان لرستان پس از شعر آمده است.

با تشکر از سایت انفطار لرستان به خاطر اولین انتشار این ویدیو بر روی اینترنت

دانلود فایل کلیپ شعر زیبای لری درباره امام خامنه ای

 

بازخوانی مصاحبه رادیو تلویزیونی رهبر انقلاب در پایان سفر به استان لرستان    ۱۳۷۰/۰۶/۰۱

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان سفرشان به استان لرستان در یک مصاحبه رادیو و تلویزیونی، مردم لرستان را سربازان واقعی انقلاب خواندند و یادآور شدند با اجرای ۱۲ پروژه مهم و بیش از ۱۲۰ طرح کوچک و متوسط در این استان با اعتباری برابر میلیاردها ریال، طلیعه پربرکتی برای این استان فراهم خواهد آمد. رهبر انقلاب اسلامی در مورد علت سفر خود به استان لرستان اظهار داشتند: این استان یکی از مناطق محروم کشور است و همانطور که قبلا اعلام شده بود که هر از چندی سفر به مناطق محروم کشور خواهیم داشت، سفر به استان لرستان و دیدار با مردم این منطقه و بررسی مشکلات و مسائل آنان از نزدیک در راستای همان سیاست انجام شده است.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مردم لرستان، از شجاع‌ترین و با اخلاص‌ترین مردم کشورند و در صحنه‌ی جنگ تحمیلی ۸ ساله از خود شهامت و وفاداری زیادی نشان داده و رزمندگان بسیاری در طول جنگ به جبهه‌ها اعزام کرده‌اند و شهدای بسیاری را هم تقدیم اسلام کرده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان ساختند: مردم لرستان با تمام مشکلات خود، توقع زیادی ندارند و این امر نه تنها تکلیف را از دوش ما برنمیدارد بلکه وظیفه‌ی ما را مضاعف می‌کند. دولت امروز با سرعت هر چه تمامتر در صدد رفع مشکلات مناطق محروم است و در این سفر هم تصمیمات خوبی گرفته شد که امیدواریم تا پایان امسال همه‌ی این تصمیمات به فضل الهی و همت مسئولین به مرحله اجرا درآید. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به برخی از طرحهای مهم که در این استان بزودی اجرا می‌شود، اشاره کردند و گفتند: یکی از این طرحها تبدیل مجتمع آموزش عالی خرم‌آباد به دانشگاه است که این امر کمک بسیار مؤثری در رفع محرومیت منطقه خواهد کرد و با تربیت متخصصین بومی طبعا گام مهمی در رفع محرومیت برداشته خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای احداث مجتمع هنری فرهنگی، توسعه‌ی فرودگاه خرم‌آباد و احداث ۲ دبیرستان شبانه‌روزی در مناطق عشایری برای فرزندان عشایر و احداث صد کلاس آموزشی در مناطق محروم، احداث یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی در ازنا و احداث ۵۰ خانه سازمانی را برای کارشناسان از دیگر طرحهایی بر شمردند که بزودی در این استان اجرا خواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرای عملیات گازرسانی خرم آباد و اختصاص ۵ میلیون دلار برای تأمین تجهیزات بیمارستانی و ماشین‌آلات دولتی و احداث ۵ مرکز تربیت معلم برای معلمین بومی، و احداث بیش از یکصد واحد کارگاه کارهای سبک و صنایع دستی برای ایجاد اشتغال را از طرحهایی دانستند که هر یک به سهم خود در زندگی اقتصادی و فرهنگی استان سهم بسیار مؤثری خواهد داشت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: بازسازی راههای ارتباطی دو محور مهم خرم آباد – سپید دشت و خرم آباد – کوهدشت به بهبود ارتباطات استان کمک خواهد کرد و با ایجاد مرکز تحقیقات دامپروری نیز به مسائل دامپروری این استان کمک مؤثری خواهد شد.
ایشان یادآور شدند: آقای میرزاده معاون رئیس جمهور در امور اجرایی که در این سفر حضور داشته‌اند این طرحها را پیگیری خواهند کرد و اعتبارات این طرحها برای سال جاری صدها میلیون تومان است. و علاوه بر آن از سوی دفتر امور مناطق محروم کشور در ریاست جمهوری نیز ۵۰ پروژه مربوط به این مناطق دنبال خواهد شد که انشاءالله این طرحها در سال جاری و سال آینده آغاز می‌شود. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: علاوه بر این پروژه‌ها ۷۰ پروژه دیگر نظیر ایجاد جاده، پل و حمام و آبرسانی برای روستاها توسط دفتر ما دنبال خواهد شد و در مجموعه همه‌ی این طرحها تحرک جدیدی در استان لرستان ایجاد خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه راه خدمت برای دولت باز است و دولت هم ازکارهای اساسی‌ای که در مناطق محروم صورت گیرد استقبال می‌کند، اظهار داشتند: دولت ما، حقیقتاً دولت خدمتگزاری است. البته شخص رئیس جمهور محترم که از این تعریفها بی‌نیاز هستند و وزرا نیز بحمدالله تا آنجا که ما آنها را شناخته‌ایم عاشق خدمت به مردم هستند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان بیاناتشان اجرای ۱۲۰ طرح کوچک و متوسط، در کنار طرحهای بزرگ را مقدمه و طلیعه‌ی پر برکتی برای استان لرستان خواندند.
به گزارش خبرنگار ما بدستور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تأمین اعتبارات لازم ارزی و ریالی بالغ بر سه میلیارد و پنجاه میلیون ریال از سوی دولت جهت اجرای طرحهای عمرانی، فرهنگی، آموزشی و درمانی در استان لرستان اختصاص یافت.
گزارش دیگری نیز حاکیست مبلغ یک میلیارد و هشتصد وبیست و دو میلیون و نهصد هزار ریال از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت احداث مراکز آموزشی، راههای ارتباطی، تأسیسات آبرسانی و برق رسانی و دیگر خدمات مردمی برای روستاها و مناطق محروم استان لرستان اختصاص یافته است.

 

منبع : سایت خامنه ای دات آی آر اینجا

درباره محسن بهرامی

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

رفتن به بالا